Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace


Projekty

 

Projekt podporuje realizaci kroužků pro žáky ZŠ s cílem podpory polytechnického vzdělávání, digitálních kompetencí a gramotností.

 

Projekt Revitalizace zahrady na Středisku přírodovědců v Ostravě - Porubě

Na Středisku přírodovědců (součást SVČ Korunka) byl koncem října 2019 dokončen projekt Revatizace zahrady Střediska přírodovědců
v Ostravě - Porubě, který byl finančně podpořen Moravskoslezským krajem.

V rámci projektu byly na zahradě střediska realizovány terénní úpravy, byly ořezány suché větve stromů, odstraněna náletová zeleň, prořezány keře a vyčištěny záhony. Na místě zanedbané skalky vyrostla krásná zídka pro ještěrky. Bylo vyčištěno zarostlé a zabahněné jezírko, které poskytne díky vhodné skladbě vodního rostlinstva nové kvalitní vodní zázemí pro bezobratlé živočichy i obojživelníky a zároveň v době sucha poskytne tolik potřebnou vodu pro zdejší ptactvo i veverky. Po celé ploše zahrady byly osázeny bylinky a keře, jejichž plody budeme moci využít pro krmení a zpestření jídelníčku zvířat chovaných na Středisku přírodovědců. Společnými silami jsme tak ozelenili přírodní plochu uprostřed sídlištní městské zástavby, která nabídne jejím budoucím návštěvníkům neomezené možnosti sebevzdělávání, relaxace i odpočinku. Věříme, že se vám u nás bude i nadále líbit.
 

Projekt Oživení zahrady Střediska přírodovědců v Ostravě - Porubě

Na Středisku přírodovědců (součást SVČ Korunka) byl koncem října 2019 dokončen projekt Oživení zahrady Střediska přírodovědců v Ostravě - Porubě, který byl finančně podpořen společností OZO Ostrava s.r.o.

V rámci projektu byly na zahradě střediska instalovány nové výukové environmentální prvky - věž poznání, vytvořen zajímavý pocitový chodník, bylo zabudováno jezírko, zbudována nová venkovní posezení i rozmístěny nové příbytky pro volně žijící zvířátka (ježkovníky, čmelíny, budky pro ptáky, broukoviště). Terénní úpravy a nátěry stávajících zahradních prvků zajistí rovněž lepší komfort pobytu dětí a široké veřejnosti mimo budovu SPř a nabídnou všem jejím návštěvníkům nové možnosti jejich sebevzdělávání. Těšíme se na Vaši návštěvu. 

 

  
Projekt „Klíče pro budoucnost našich dětí ve školských zařízeních města Ostravy II“

 

Projekt ve spolupráci s PDMMO „Krajská konference : Úspěšně do života"

 

 

 

 

 

 

 


Kroužky a kluby


« »

Krátký dotaz

CAPTCHA Image

Partneři