Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace


Pondělí

 STŘEDISKO KORUNNÍ

 

Název ZÚ V kolik Věková kat. Kdo vede Cena ZÚ
Výtvarný I.* 14.00 - 16.00 6 - 12 Eva Horáková 2000,-
Různé druhy kresby a malby, rozvíjí fantazii, jemnou motoriku. Příprava na umělecké střední a vysoké školy.
Keramika I. * 14.00 - 16.00 6 - 15 Leona Tešnarová 1600,-
Keramický kroužek je vhodný pro děti 6-15 let. Děti se naučí základním technikám a postupům při práci s hlínou. Klademe důraz na rozvoj fantazie a představivosti každého dítěte. Práce dětí navštěvující naše střediska jsou úspěšné na národních i mezinárodních výtvarných soutěžích. Děti budou na kurz potřebovat převlečení a přezůvky - opravdu jsme někdy moc špinaví.
Trampolíny pro děti 15.30 - 16.30 6 - 14 Kateřina Smičková 1100,-
Cvičení na trampolínách, nácvik koordinace, procvičování dýchaní , podpora rychlého rozhodování, zdravý pohyb, cvičení s hudbou. Vhodné jako doplňkový pohyb pro děti, které často sedí u počítačů, TV apod. Každé dítě cvičí na samostatné trampolíně.
Malování a tvoření na PC - malí 16.00 - 17.00 8 - 12 Leona Tešnarová 1300,-
Zábavné malování, úpravy fotek a ,,kouzla¨ počítačových výtvarných programů. Výuka probíhá formou zadávání úkolu na dané téma. Součástí je design potisků na textil, tvorba samolepek, kalendářů, přání… Děti nepotřebují žádný základ práce na pc.
Výtvarný II.* 16.00 - 18.00 12 - 20 Eva Horáková 2000,-
Různé druhy kresby a malby, rozvíjí fantazii, jemnou motoriku. Příprava na umělecké střední a vysoké školy.
Parlament dětí a mládeže města Ostravy 17.00 - 19.00 13 - 21 Jana Secová 100,-
Členství v Parlamentu dětí a mládeže města Ostravy rozvíjí komunikativnost, schopnost realizovat akce pro studenty a mladé lidi, podporuje rozvoj mladých lidí. Členové parlamentu pomáhají zajistit lepší podmínky pro život mladých v Ostravě.
Zdravotní cvičení a joga I. 18.00 - 19.00 dospělí Helena Skálová 1200,-
60,-/hod.
Cvičení s pomůckami i bez zaměřené na posilování a zpevnění celého těla pod vedením fyzioterapeuta.
Power jóga 18.30 - 20.30 dospělí Lenka Mužiková 3500,-
Power jogaje cvičení vycházející z poloh (ásan)klasické jogy. Zlepšuje ohebnost, odstraňuje nadměrnésvalové napětí, dodává tělu energii a pomáhá odbourání stresu anespavosti. Je určena pro začátečníky i pokročilé. Cílem Power jogy je mítklidnou mysl a současně trénované a štíhlé tělo.
HLUBINA - soubor 19.30 - 21.30 16+ Helena Skálová 2000,-
Folklorní soubor

  
STŘEDISKO TURISTŮ 

Název ZÚ V kolik Věková kat. Kdo vede Cena ZÚ
Mali kuchtíci 14.30 - 16:00 6 - 10 Karolína Vantuchová 1100,-
+50,- lekce
Získávání/rozvíjení dovedností jako je krájení, mazání, míchání, loupání, okrajování a všeho ostatního, co je spojeno s teplou i studenou kuchyní. Během roku si pravidelně povídáme o účincích a využití bylinek, druzích soli nebo droždí i třídění kuchyňského odpadu apod.
Flétna pro začátečníky 15.30 - 16.30 Od 5 let Karolína Šoltis 1200,-
Děti se naučí základy hry na zobcovou flétnu, zahrají jednoduché písničky a známé melodie. Pomocí her se seznámí s prvními notičkami a rytmem. Kurz obsahuje dechová cvičení a je vhodný také pro děti s astmatem.
Taneční studio Ostrava - Sovičky + Světlušky 15.30 - 16.30 7 - 9 Pavla Richterová Info v TSO
Taneční kroužek pro mladší děti, taneční lekce 2x týdně.
Velci kuchtíci 16.00 - 18:00 10 - 16 Karolína Vantuchová 1100,-
+50,- lekce
Velcí kuchtíci navazující na kroužek Malí kuchtíci. Budeme pokračovat v přípravě složitějších pokrmů, které vyžadují trochu více odborné práce. Jídla lahodná oku a líbivá dětským očím i jazýčkům. Během roku nás budou navštěvovat odborníci a děti si tak pod jejich dohledem vyzkouší upéct např. chléb, dort apod.
Miniatletika pro děti 16.30 - 17:30 4 - 6 Karolína Šoltis  1300,-
Cvičení a pohybová průprava pro nejmenší děti zamĚřené na rozvoj základních pohybových dovedností - koordinace rukou a nohou, rovnováha, fyzická kondice, orientace v prostoru.
Taneční studio Ostrava - Divoženky 16.30 - 18.00 15 - 19 Pavla Richterová Info v TSO
Rytmický a dynamický tanec pro dívky 15 let. Choreografie, vystoupení. Lekce 2x týdně

     STŘEDISKO PŘÍRODOVĚDCŮ 

Název ZÚ V kolik Věková kat. Kdo vede Cena ZÚ
Tajemství šachového království 14.00 - 15.00 5 - 10 Petra Litviková 1000,-
Kroužek pro začínající zájemce, kteří se chtějí hravou formou naučit základům šachu a zahrát si tuto nádhernou královskou hru se svými spoluvrstevníky. Formou pohádky a pohybových her se u dětí rozvíjí logické a technické myšlení i uvažování, soustředěnost, paměť. Děti se učí pracovat s chybou, prohrávat, ale i strategicky myslet.
Stolní tenis I. 15.00 - 16.00 dle úrovně hry   1800,-
Určeno pro děti, které mají zájem o stolní tenis. Děti se naučí odpálit míček a obeznámí se se základními pravidly stolního tenisu. Hlavním cílem je probudit v dětech všestranný rozvoj pohybových dovedností a osvojení si základů ping-pongové techniky. Tréninky jsou vedeny zábavnou formou, vzbudily u dětí zájem o tenis. K dispozici jsou čtyři ping-pongové stoly, pálku zapůjčíme nebo je možno si přinést vlastní.
Malý badatel 15.00 - 16.30 7 - 10 Petra Košťálová 1300,-
Seznámení s přírodou hravou formou. Bádání, poznávání, prohlubování znalostí a vědomostí ze světa přírody - rostliny a zvířata. Budeme pozorovat zvířata ve vodě, na souši i ve vzduchu a povídat si o nich. Budeme hrát různé hry i deskové s přírodovědnou tématikou, dělat pokusy. Naučíme se poznávat rostliny a dřeviny. Když to bude možné, budeme za zvířátky a rostlinami vyrážet do přírody a povedeme si speciální zvířecí deníčky. Cílem je tedy děti naučit hravou formou vnímat přírodu, její zákonitosti a poznávat co kolem nich roste a žije.
Králíčci 15.15 - 17.15 6 - 10 Zuzana Čerkovská 1500,-
Určeno pro malé děti, které se zábavnou formou seznámí se základy péče o zvířátka – zejména drobné hlodavce - morčata, králíky, křečky, činčily chované na SPř, zvířátky a rostlinami naší přírody, uvědomí si projevy přírody na základě střídajících se ročních období, co se děje v přírodě na podzim, v zimě, na jaře i v létě, zjistí, jak se i v domácnosti můžeme chovat ekologicky a šetrně k přírodě, součástí jsou různé hry, soutěže, pracovní listy, výtvarná a praktická činnost,
NETRADIČNÍ VÝLETY DO ZOO – VEČER PO ZAVÍRACÍ DOBĚ !!!
Teraristika I. (mladší děti) 15.15 - 17.15 6 - 12 Petra Litviková 1500,-
Kroužek pro chovatele se zaměřením na terarijní zvířata. Děti získají přehled o plazech – hadech, ještěrech, želvách, leguánech, obojživelnících – žábách, exotickém hmyzu – strašilkách, pakobylkách i krmném hmyzu – cvrčcích, potemnících apod. Praktická péče o některá terarijní zvířata chovaná na SPř, krmení, čištění terárií, výměna vody, péče o chovaná zvířata, jejich rozmnožování, nemoci, nároky na prostředí ve volné přírodě i při chovu v teráriích. Prohlubování teoretických znalostí - filmy, přednášky, výstavy, teraristické burzy.
Stolní tenis II. 16.00 - 17.00 dle úrovně hry   1800,-
Určeno pro děti, které mají zájem o stolní tenis. Děti se naučí odpálit míček a   obeznámí se se základními pravidly stolního tenisu. Hlavním cílem je probudit v dětech všestranný rozvoj pohybových dovedností a osvojení si základů ping-pongové techniky. Tréninky jsou vedeny zábavnou formou, aby vzbudily u dětí zájem o tenis. K dispozici jsou čtyři ping-pongové stoly, pálku zapůjčíme nebo je možno si přinést vlastní.
Pohybové hry ( ZŠ Komenského ) 16.45 - 18.45 8 - 15 David Šedlbauer 1800,-
Určeno pro aktivní děti, které se chtějí hýbat, ale nechtějí chodit do specializovaných sportovních oddílů. Celoročně bude k dispozici školní tělocvična s nabídkou míčových her, florbalu, nářadí, soutěží, pravidelně se konají akce na bazénu, v přírodě – např. v Porubě na Myslivně. Několikrát během roku budou připraveny i vícedenní pobytové akce v Beskydech i na Slovensku plné her, soutěží, poznávání okolí, sportovní i jiné prima zábavy.
Jumping - trampolíny pro děti 17.00 - 18.00 6 - 14 Petra Košťálová 1100,-
Cvičení na trampolínách, nácvik koordinace, procvičování dýchaní, podpora rychlého rozhodování, zdravý pohyb, cvičení s hudbou. Vhodné jako doplňkový pohyb pro děti, které často sedí u počítačů, TV apod. Každé dítě cvičí na samostatné trampolíně.

* - kroužek může navštěvovat osoba na vozíčku

*- v ceně není započítán poplatek do TK JC a poplatek za kostýmy

Ceny i časy kroužků se mohou změnit.


Kroužky a kluby


« »

Krátký dotaz

CAPTCHA Image

Partneři